Konkurs kolęd w języku niemieckim

W niedzielę 17 grudnia na opolskim rynku można było posłuchać niemieckich kolęd i pastorałek, a to za sprawą konkursu kolęd w języku niemieckim, zorganizowanego przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół całego województwa. Drogą kwalifikacji wyłoniono 15 solistów, którzy wystąpili podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na opolskim rynku. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IVd Jolanta Karaźniewicz. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego.

Jolanta pięknie zaśpiewała i zagrała na skrzypcach kolędę pt.: „Frӧhliche Weihnacht ϋberall” zdobywając czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy Joli i życzymy dalszych sukcesów.