Wizyta przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w naszej szkole

14 grudnia klasę VIIa odwiedzili wyjątkowi goście, przedstawiciele Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, do której należy także uczeń naszej klasy – Tomek. Przybyli członkowie Fundacji opowiadali nam o różnych rodzajach niepełnosprawności oraz problemach, z jakimi spotykają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Skupiliśmy się zwłaszcza na trudnościach i barierach, których doświadczają niepełnosprawni ruchowo, poruszający się na wózkach inwalidzkich. Mieliśmy możliwość, poprzez różne zadania, doświadczyć, jak trudno niepełnosprawnym wykonywać niektóre czynności życia codziennego, jak np. jedzenie, zapinanie guzików, pokonywanie krawężników.

Dowiedzieliśmy się także, jak pomagać niepełnosprawnym, jak tę pomoc oferować oraz jak zachowywać się w ich towarzystwie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak ważne jest nasze naturalne i otwarte podejście do osób niepełnosprawnych.

Za przybycie i przeprowadzone zajęcia dziękują uczniowie oraz wychowawca kl. 7a