Martinstag – Dzień św. Marcina w PSP nr 15

11 listopada w Polsce obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Jednocześnie, w tym samym dniu obchodzony jest Dzień św. Marcina. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku wydarzeniach związanych z tym dniem. Jednym z nich był konkurs dla uczniów klas II i III uczęszczających na zajęcia języka mniejszości na najciekawszą latarenkę- symbol Dnia św. Marcina. Na konkurs wpłynęło wiele prac, jury długo obradowało nim wyłoniło najlepsze prace. Wszystkie przedstawiamy na zdjęciach poniżej.

Oprócz tego, uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji i mini scenek przygotowanych przez uczennice klasy 6b. Dzięki prezentacjom uczniowie dowiedzieli się, skąd pochodził św. Marcin, jak wyglądało jego życie, oraz jakie symbole z nim są związane.