1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wielki dzień naszej Patronki – Królowej Jadwigi

1 33

Listopad okazał się być w naszej szkole miesiącem bardzo uroczystym. To właśnie ósmego dnia tego miesiąca świętowaliśmy razem z Patronką naszej szkoły. Jak co roku przypomnieliśmy sobie legendę traktującą o królowej, następnie fantazyjnie wybraliśmy się na jej dwór, wymyślając komiks i nowego bohatera, który u Jadwigi mógłby się pojawić. Pomysłom nie było końca. Każdy uczeń wykazał się niebywałą kreatywnością i dał się ponieść wyobraźni. Powstały piękne komiksy i opisy nowych bohaterów na dworze królewskim.

Na działaniach literacko-plastycznych się nie skończyło. Postanowiliśmy pójść krok dalej i przenieść się -niemalże dosłownie - na dwór królowej. Zorganizowaliśmy tzw. fashion week, a dokładniej dzień/pokaz mody średniowiecznej. I zaroiło się od niebagatelnych strojów. Sala gimnastyczna zamieniła się w wybieg, gdzie przy udziale sentymentalnie brzmiącej muzyki średniowiecznej krok uczniów na wybiegu był nie lada miarowy. Piękne kreacje ze szczegółowymi opisami przybliżającymi realia tamtych czasów to prawdziwa uczta dla oka i ucha.

Uroczysty nastrój spotęgowało podsumowanie szkolnego projektu związanego z obchodami 800-lecia Opola. Podczas podniosłej gali organizatorzy licznych konkursów wręczyli uczniom nagrody i wyróżnienia. Dla tych, którym umknęło zapoznanie się z nagrodzonymi pracami zorganizowaliśmy wystawę na I piętrze, która nadal jest aktualna. Gratulujemy zwycięzcom kreatywności, umiejętności patrzenia na świat „inaczej” , jak i życzymy im nieustającego zapału do wyrażania siebie, bo jak śpiewamy w hymnie szkoły: „bo uczniem 15-tki warto być, zdobywać wiedzę, mądrze żyć, spełniać marzenia, w radości trwać i z naszej Patronki dobry przykład brać”.

  

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad