Obóz sportowo-naukowym w Mielnie

07Każdego roku członkowskie Towarzystwa Szkół Twórczych spotykają się na obozie sportowo-naukowym w Mielnie. Trwa on 10 dni i odbywa się w ośrodku wypoczynkowym MSW „Krokus” w Mielnie-Unieściu. Zajęcia odbywające się w trakcie obozu są bardzo różnorodne i zależą od ukierunkowania i zainteresowań kadry opiekunów. W tym roku nasi uczniowie brali udział w zajęciach sportowych, plastycznych, origami, przyrodniczych, matematycznych, polonistycznych oraz w warsztatach z języka angielskiego, chińskiego i francuskiego. Dodatkowo, nasz mistrz origami – Mikołaj Joks przeprowadził warsztaty origami dla gimnazjum. Starsi koledzy byli pod wrażeniem umiejętności Mikołaja. Stałymi punktami programu są: rozgrywki sportowe, konkurs języka angielskiego, konkurs matematyczny, konkurs „Rzeźba na plaży”. W tym roku program został wzbogacony o „Wielkie dyktando” oraz o grę terenową – podchody. Nasza reprezentacja brała aktywny udział w zajęciach i konkursach i przywiozła z obozu wiele nagród i wyróżnień.

Podczas zajęć „terenowo-rozpoznawczych” poznaliśmy topografię Mielna i Unieścia oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek przyrodniczych. Podczas warsztatów językowych nauczyliśmy się liczyć na palcach po chińsku i poznaliśmy słówka związane z morzem w języku angielskim i francuskim. Mogliśmy także sprawdzić się w takich sportach, jak: siatkówka plażowa, piła nożna, ringo, skoki przez linę. Obok nauki i rywalizacji był również czas na rozrywkę i przyjemności. Uczniowie uczestniczyli w dyskotece, wieczorkach zapoznawczych, wspólnym grillowaniu. Mieliśmy również okazję zwiedzić przepiękne ogrody tematyczne „Hortulus” w Dobrzycy. Oprócz udziału w różnorodnych konkursach uczestniczyliśmy także w prezentacjach poszczególnych szkół – przygotowanych wcześniej lub „na gorąco”. Jest to okazja do pochwalenia się osiągnięciami zarówno uczniów, jak i ich nauczycieli.
Będąc w Mielnie mieliśmy niepowtarzalną okazję do nawiązania przyjaźni. Konkurs „I Ty zostań moim przyjacielem” pozwolił na nawiązanie przyjaźni między uczniami wszystkich obecnych na obozie szkół.  Każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością, pomysłowością i zaangażowaniem. Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznego obozu :)