Motywacja w dysleksji- nasze mocne strony” to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W naszej szkole obchodziliśmy go w dniach 15-19 października. Jest to wydarzenie, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Dysleksji. Co roku w ramach obchodów organizowane są działania mające na celu podnoszenie świadomości problemów dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania wśród rodziców, nauczycieli oraz samych uczniów. Rozmowa na temat motywacji oraz zainteresowań i pasji uczniów stanowiła wprowadzenie do dalszych działań. Uczniowie korzystający z zajęć korekcyjno- kompensacyjnych wyzwolili swoją aktywność twórczą oraz odkrywali swoje mocne strony, tworząc plakaty związane z tematyką dysleksji.

Powstały ciekawe hasła i wiersze. Pozostali uczniowie mogli podziwiać je później na szkolnym korytarzu. Odbyły się również warsztaty kaligrafii, ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, poprawnej pisowni, itp. Rodzice zaś otrzymali najważniejsze informacje i wskazówki do pracy z dziećmi dyslektycznymi.