W ramach projektu „Młodzi odkrywcy sekretów nauki” klasy 5a i 5b wzięły udział w nocowaniu w szkole w nocy z 26 na 27 października. Podekscytowani uczniowie przyszli w piątek wieczorem do szkoły wyposażeni w karimaty, koce, przybory higieniczne oraz mnóstwo przyborów potrzebnych do zajęć. Ponieważ noc zbiegła się z tradycją Halloween postanowiliśmy to wykorzystać! Na początku uczniowie obejrzeli krótką prezentację dotyczącą obchodów Halloween. Następnie każdy uczeń musiał zaprojektować i wykonać swój własny strój na Halloween. Piątoklasiści okazali się być kreatywnymi i utalentowanymi projektantami kostiumów. Dopełnieniem przebrań były maski, które uczniowie wykonali techniką przestrzenną. Gdy stroje były już gotowe, uczniowie zabrali się do pracy nad dyniowymi latarniami. Zabawa była przednia!

W całej szkole unosił się słodki zapach dyni, a korytarz ozdobiły wspaniałe uczniowskie latarnie. Część uczniów wcieliła się w role reżyserów i aktorów przygotowując opowiadanie, a następnie wystawiając je metodą teatrzyku kamishibai. Śmiechom, zachwytom i oklaskom nie było końca. Okazało się, że kamishibai może być nie tylko metodą pracy, lecz również pomysłem na świetną zabawę. Tej nocy cała szkoła została zakodowana! Uczniowie za pomocą aplikacji QR musieli szkołę odkodować, znajdując wszystkie kody i dodatkowo tłumacząc ukrywające się pod nimi angielskie słówka. Bardzo późnym wieczorem na sali gimnastycznej odbył się zlot czarownic, czarnoksiężników i innych postaci związanych z Halloween. Nasi przebierańcy wzięli udział w Halloweenowym Turnieju Sportowym, któremu towarzyszyła zdrowa rywalizacja i głośny śmiech. Turniej zakończył się zwycięstwem i ogromną satysfakcją uczestników oraz nauczycieli, którzy z zacięciem kibicowali drużynom. Na samym końcu sala gimnastyczna zamieniła się w ogromną salę kinową z miejscami leżącymi. Uczniowie obejrzeli film podsumowujący ich nocne działania w szkole.

Uczestnicy nocy w szkole obudzili się trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Pierwsze pytanie, które padło rano z ust uczniów to: „Kiedy kolejna noc w szkole?”! Mamy nadzieję, że jak najszybciej. Może to dobry pomysł na kolejną szkolną tradycję?