08.11.2018r. po raz pierwszy zorganizowaliśmy na tak liczną skalę akcję pt. „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Podczas tej imprezy uczniowie wszystkich klas 1-8 na 3. godzinie lekcyjnej zostali uświadomieni, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji oraz mają dużo siły do zabawy. Dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność, ale ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Trzeba pamiętać o piramidzie zdrowego odżywiania, zgodnie z którą należy systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków zamiast szkodliwych napojów gazowanych.

Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Na tej godzinie lekcyjnej uczniowie w sposób praktyczny wykonywali zdrowe śniadanie z produktów przyniesionych z domu. Były to między innymi: kanapki, pasty, sałatki, koktajle, płatki owsiane itp. W przygotowaniach wsparli nas oczywiście rodzice uczniów, którym serdecznie dziękujemy. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się przede wszystkim zdrowe, kolorowe kanapki i inne smaczne a przede wszystkim zdrowe przekąski. Klasy częstowały się nawzajem i dzieliły się swoimi przekąskami. Na lekcjach wychowawczych poprzedzających akcję „Śniadanie daje moc” uczniowie wykonywali prace plastyczne, plakaty i układali hasła- rymowanki.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację klasy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Zespół promocji zdrowia