3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej szkole tego dnia zainaugurowaliśmy obchody Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Podjęliśmy wiele działań, by przybliżyć dzieciom zdrowym, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy. Odbyły się lekcje poświęcone tej problematyce, przeprowadzono różne zabawy integracyjne, w świetlicy czytano bajki terapeutyczne, a starsi uczniowie wykonali ciekawe prezentacje oraz plakaty, które można podziwiać na korytarzu szkolnym. Odbyły się również konkursy plastyczny i literacki, do którego zaprosiliśmy przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych.

Zarówno konkurs plastyczny dla uczniów młodszych, jak również literacki dla dzieci z klas starszych cieszyły się dużym powodzeniem i jury musiało się natrudzić, by wyłonić najciekawsze prace! 10 grudnia spotkaliśmy się na imprezie podsumowującej wszystkie nasze działania oraz wręczyliśmy dyplomy i nagrody laureatom konkursu!

Nasi niepełnosprawni uczniowie zaprezentowali również swoje osiągnięcia artystyczne, plastyczne, poetyckie, które niczym nie różnią się od sukcesów ich pełnosprawnych kolegów. Wszystko to odbyło się w atmosferze sympatii, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Po raz kolejny udowodniliśmy, że niepełnosprawność to nie tylko ograniczenia, ale duch walki, artystyczne wyzwania i często pokonywanie kolejnych stopni swoich możliwości.