W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.  Od września do listopada zaangażowani uczniowie rozprowadzali cegiełki - pomoce edukacyjne. Dzięki hojności naszych uczniów i ich rodzin zebraliśmy kwotę 600 zł.

Akcja miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie.

Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu. Koszt sprzętu to około 10 000 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną akcję Pomóż i Ty!