6 grudnia 2018 roku klasa 6c miała zaszczyt gościć na swoim pierwszym mikołajkowym przedstawieniu teatralnym uczniów z klas pierwszych. Dzień później swoje zdolności teatralne  prezentowali w Przedszkolu Publicznym nr 56 "Piastuś" w Opolu.

Po krótkim wprowadzeniu w tematykę inscenizacji aktorzy zaprezentowali opowieść o trudnościach z przygotowaniem świąt w domu Mikołaja. W trakcie kiedy prace dobiegały końca, córka Mikołaja Gniewka i Elf Romek postanowili schować przed Świętym kulę dobrego zachowania, aby wszystkie prezenty przeznaczone dla dzieci stały się ich własnością. Zrozpaczony Mikołaj wraz z domownikami postanawiają odwołać święta.

Kiedy plan przejęcia zabawek wydaje się bliski spełnienia przed Gniewką ukazują się Diabeł, który utwierdza ją w poczynaniach i Anioł namawiający do opamiętania. Córka w potrzasku dobrych i złych rad spogląda w kulę i dowiaduje się jaką jest osobą. Zasmucona tym co zobaczyła zmienia swoje zachowanie i postanawia oddać kulę.

Po przedstawieniu oraz wspólnym zdjęciu dzieci otrzymały słodkie upominki od Św. Mikołaja, a następnie zaproszeni do wspólnej zabawy integrowali się z koleżankami i kolegami.