We wtorek, 9. lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (w skrócie DBI). Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W naszej szkole obchodziliśmy go w formie Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie miało na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, zaznajomienie nauczycieli, wychowawców i uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Temat ten jest szczególnie aktualny. Wiedza o cyberprzemocy i innych zagrożeniach pozwala uniknąć problemów.

Tegoroczna edycja organizowana była pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu!”. Podczas obchodu Tygodnia Bezpiecznego Internetu podejmowaliśmy różne działania, aby Internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, w szczególności dla dzieci i młodzieży. Na wszystkich zajęciach, realizowaliśmy treści dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Podejmowaliśmy różnorodne działania: układaliśmy hasła, tworzyliśmy plakaty, prezentacje multimedialne, dyskutowaliśmy o bezpieczeństwie w sieci, oglądaliśmy filmy, poznawaliśmy i utrwalaliśmy zasady netykiety.

Galeria plakatów: