3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  W naszej szkole od zeszłego roku obchodzimy Tydzień Osób Niepełnosprawnych w ramach którego podejmujemy szereg działań, by przybliżyć dzieciom zdrowym, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy.

W minionym tygodniu we wszystkich klasach pierwszych oraz w grupach przedszkolnych zaprzyjaźnionych przedszkoli odbyły się zajęcia poświęcone tej problematyce. Nauczyciele dołożyli wielu starań, by już tych najmłodszych uczniów uwrażliwiać na potrzeby drugiego człowieka, pokazać jakie bariery i ograniczenia utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie i jak możemy im na co dzień pomagać.

W pozostałych klasach odbywały się pogadanki na temat tolerancji, otwartości, szacunku. Ponadto w świetlicy czytano uczniom bajki terapeutyczne. Zorganizowano również Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Literacki pod hasłem „Bliżej siebie”, do którego zaprosiliśmy przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych z Opola. Zarówno konkurs plastyczny dla uczniów młodszych, jak i literacki dla dzieci z klas starszych cieszyły się dużym powodzeniem.

13 grudnia spotkaliśmy się w naszej bibliotece szkolnej na imprezie podsumowującej wszystkie działania oraz wręczyliśmy dyplomy i nagrody laureatom konkursu! Uczniowie klasy integracyjnej 2a uświetnili uroczystość występem tanecznym.  Wszystko to odbyło się w miłej

i sympatycznej atmosferze.

Laureaci konkursów:

I miejsce- Szymon Kucharuk klasa II b PSP nr 9

II miejsce- Anna Konopacka klasa III c PSP nr 14

III miejsce- Hanna Rugała klasa IIIa PSP nr 14

Zofia Śmiałek klasa II b PSP nr 9

Wyróżnienia- Marta Rambau PPI nr 51 w Opolu

Jakub Księżopolski PPI nr 51 w Opolu

Julia Śliwa PSP 24 w Opolu

Pola Ilków klasa II a PSP nr 9

Karolina Kornek klasa II b PSP nr 9

Emilia Cieślar klasa I b PSP nr 15 w Opolu

Emilnia Bejnarowicz klasa IIIa PSP nr 16 w Opolu

Konkurs Literacki:

I miejsce- Wiktoria Knosala klasa VI b PSP nr 15 w Opolu

II miejsce- Aleksandra Zima klasa VIa PSP nr 31 w Opolu

III miejsce-Maja Wandzioch klasa Vc PSP nr 31 w Opolu

Wyróżnienie- Marta Paszko klasa IV a PSP nr 14 w Opolu

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!