5 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do XII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Z Przedsiębiorczością na ty” organizowanego dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych województwa opolskiego. Organizatorem konkursu było Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 8 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu.
Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i eliminacji wojewódzkich. Najpierw uczniowie naszej szkoły wypełniali test z zakresu wiedzy ekonomicznej. Do etapu szkolnego przystąpiło 17 uczniów i drogą eliminacji zostało wyłonionych troje reprezentantów szkoły.
Zwycięzcami etapu szkolnego zostali: Sergiusz Kuz z klasy 8a, Dariusz Mazurek z klasy 8c oraz Katarzyna Markowska z klasy 8b i to oni reprezentowali nasza szkołę na etapie wojewódzkim.

Celem głównym imprezy było : rozbudzenie  zainteresowania z zakresu ekonomii wśród młodzieży, zachęcanie do samokształcenia w zakresie wiedzy ekonomicznej, zwiększenie świadomości wśród młodzieży na temat korzyści i możliwości płynących
z posiadania rachunku bankowego oraz aktywnego korzystania z nowoczesnych narzędzi płatniczych oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych, kreatywnego myślenia oraz pracy zespołowej.
      Przed etapem międzyszkolnym odbyły się spotkania edukacyjne dotyczące tematyki związanej z konkursem. Uczniowie przygotowywali się z następujących obszarów:
elementarne pojęcia ekonomiczne z zakresu gospodarki rynkowej, pieniądz jego ewolucja
i najważniejsze funkcje, banki i giełda, przedsiębiorstwo i jego prawne formy, system podatkowy w Polsce, warunki podejmowania pracy, bezrobocie, reklama i marketing.
      Etap międzyszkolny odbył się 13.12.2019r. w LO nr 8 w Opolu. Konkurs  odbywał się na bardzo wysokim poziomie. Do konkursu przystąpiło 9 trzyosobowych zespołów z Opola oraz miejscowości ościennych. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę ekonomiczną, własną kreatywność oraz  doskonalili umiejętność pracy w zespole.
Mimo, że nasi uczniowie dopiero niedawno zetknęli się z tematem i za konkurentów mieli osoby bardziej doświadczone, reprezentowali nasza szkołę na bardzo wysokim poziomie i okazali się bezkonkurencyjni zajmując pierwsze miejsce.
Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski-  bony podarunkowe do księgarni Empik o wartości 300 zł dla każdego członka zespołu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy  do udziału w następnych potyczkach ekonomicznych.
       Koordynatorem działań w  PSP nr 15 w Opolu była Agata Tęcza- Tuszakowska