Tegoroczne święto edukacji obchodziliśmy w naszej szkole 15 października. Zaczęliśmy wzniośle, bo od życzeń dla Dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i całej społeczności szkolnej, a życzyliśmy: Dyrekcji – wymarzonej szkoły, uczniom - wymarzonych nauczycieli, a nauczycielom - wymarzonych uczniów.

        Następnie przyszedł czas na show. Tym razem postanowiliśmy iść z duchem czasu i zawirować w edukacyjnym tańcu. Przygotowaliśmy program Dancing with the teachers. Formuła przedstawienia zbliżona była do oryginalnego show. Nie zabrakło charyzmatycznej Beaty Tyszkiewicz (Ania Sosnik), stoickiego Andrzeja Grabowskiego (Maciej Waligórski), mistrza wiedzy encyklopedycznej Michała Malitowskiego (Sergiusz Kuz) i zjawiskowej Czarnej Mamby (Helena Szpulak), która zna się na wszystkim lepiej niż lepiej.

        W tańcu zaprezentowało się pięć wyjątkowych par. Każda z nich składała się z gwiazdy tańca i jeszcze większej gwiazdy, czyli ucznia, któremu przypadło zagrać rolę nauczyciela. Bawiliśmy się wykwintnie, bo po pierwsze: wcale nie zabrakło humoru (ani uczestnikom show, ani jurorom), po drugie odkryliśmy niezliczone talenty naszych uczniów (występ przed całą szkołą nie należy do rzeczy łatwych, szczególnie, gdy publiczność jest wymagająca), a po trzecie powzruszaliśmy się i to bardzo. Uczniów wzruszała reakcja publiczności, która stała się uczestnikiem naszego programu bez wcześniejszych przygotowań, a nauczycieli wzruszali uczniowie, którzy dwoją się i troją, by w czwartek zrozumieć fraszkę czy równania chemiczne, a tu byli gwiazdami i wielką dumą!

         Słowo „dziękuję” jest stanowczo za małe, by wyrazić nasze zadowolenie aktorstwem, zaangażowaniem i bezpretensjonalnością naszych uczniów, dlatego postaramy się odwdzięczać Wam każdego dnia naszą pasją, którą jest nauczanie Was.

                                                                                                                                                                                         Organizatorzy:
Natalia Szafrańska i Ewa Anweiler