Kiedy nasi uczniowie nadal tęsknią za feriami zimowymi, my wspominamy zajęcia  z dziećmi z dwóch zaprzyjaźnionych z naszą szkołą przedszkoli (nr 56 i 4), z którymi prowadzimy regularną współpracę.

       Dzieci, w ostatnie dwa dni stycznia, gościły u nas na zajęciach warsztatowych na temat wzywania pomocy oraz podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia takie odbywają się w naszej szkole już od wielu lat w ramach programu edukacyjnego Fundacji WOŚP, pt. „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

      Przedszkolaki z obu grup zaskoczyły nas dużą wiedzą teoretyczną oraz zaangażowaniem w ćwiczenia praktyczne z użyciem dziesięciu fantomów. Bardzo sprawnie radziły sobie z wykonaniem trzydziestu ucisków ratowniczych oraz układaniem się wzajemnie w pozycji bezpiecznej - bocznej ustalonej. Podobał się im także doktor Kręciołek – animowany instruktor, który wyjaśniał małym ratownikom, jakie działania powinni podjąć w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

     Nasi goście zapewnili nas też, że zajęcia im się podobały i chętnie jeszcze do nas wrócą. Zapraszamy!